üRÜN öZELLİKLERİ

 

Metal Asma Tavan panelleri, A1 yangın sınıfına sahip olup, istenilen RAL renklerinde boyanarak dekoratif estetiğe katkıda bulunabilir. Standart ölçüler haricinde farklı ölçülerde ve kalınlıklarda üretilebilir. Kenar detay seçenekleri sayesinde farklı taşıyıcı sistemlerine uyum sağlayarak tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Alüminyum veya Galvanizli Çelik saclardan üretilen metal asma tavan panelleri korozyona karşı dayanıklıdır. Perfore seçenekleri ile Metal Asma Tavan yapılan alanların akustik ihtiyaçlarını karşılar.
Perforeli metal panellerin arkasına özel akustik kumaş koyularak ortam akustiğine katkı sağlanabilir. İstenildiğinde akustik kumaş olmadan da perforeli panel uygulaması yapılabilir.
Metal Asma Tavan panelleri, birçok ticari alanlar, konut, sanayi yapıları, banyo, havuz, mutfak ve sağlık alanında hizmet veren yapılarda kullanılmaktadır.
Metal Asma Tavan panelleri standart olarak 300×300, 600×600 ve 600×1200 ölçülerinde üretilir, kenar detayı ile T taşıyıcılara serbest oturan Lay-On, T taşıyıcılara serbest oturan Lay-In sarkmalı sistemler ve Clip-in (gizli taşıyıcılı) paneller olarak üretilmektedir.
Metal Asma Tavan panelleri uzun ömürlüdür. Farklı RAL renkleri ile canlı ve kalıcı renklere sahiptir. Anti Bakteriyel boya seçenekleri ile bakteri itici özellik kazandırabilir. %100 RH ile nem dayanımı çok yüksektir. Akustik Şilte ve perfore seçenekleri ile akustik değerleri artırılabilir. A1 sınıfı Yangın dayanımı sahiptir. Ağırlığının hafif olması ile yapılara ekstra yük kazandırmaz. Yüksek ışık yansıtma değerleri ile ortamın aydınlık kalmasına katkıda bulunur. Uygulaması ve sökme işlemi basit olup tavan arkasında kalan tesisata erişiminde kolaylık sağlamaktadır. Tavan arkasında kalan Mekanik, Elektrik ve havalandırma gibi tesisatların gizli kalmasını sağlar. Isı ve ses yalıtımına katkıda bulunur.

Kenar Bordür Seçenekleri

Metal Asma tavan panellerinde standart olarak tam/full perforeli, 5 cm kenar bordürlü, 10 cm kenar bordürlü ve perforesiz/deliksiz olarak üretilmektedir.

PANEL ÖLÇÜLERİ ve PERFORASYON SEÇENEKLERİ